mgr Monika Piątkowska

psycholog

 

piatkowska monika

 Wykształcenie i doświadczenie:

mgr psychologii, ścieżka specjalizacyjna: psychologia kliniczna. Certyfikowana  Psychoterapeutka Poznawczo- Behawioralna z Certyfikatem nr 478 Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej, zgodnego ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies. 

Ukończyła akredytowane przez PTTPB czteroletnie szkolenie w nurcie poznawczo- behawioralnym w Krakowie oraz CTPB w Katowicach i w Warszawie. Szkolenie z "Racjonalnej Terapii Zachowania". 

Doświadczenie zdobywała w trakcie stażu na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu im. J. Babińskiego, w Centrum Terapii i Rozwoju w Krakowie oraz w Zespołach Leczenia Środowiskowego. Prowadziła warsztaty dla pacjentów chorych onkologicznie. Swoją pracę poddaje superwizji. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

 

Obszar pracy oraz wykorzystywane metody:

Pracuje z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, lękowe, osobowości, depresyjne, adaptacyjne oraz z pacjentami chorującymi na schizofrenię. 

W swojej pracy wykorzystuje techniki poznawcze i behawioralne, ze szczególnym uwzględnieniem technik przeciwdziałającym negatywnym skutkom stresu oraz techniki relaksacyjne, wyobrażeniowe, Racjonalną Terapię Zachowania, trening asertywności, komunikacji oraz opanowania gniewu.