Dowiedz się więcej

Psychoterapia dla osób LGBTQ oraz ich rodzin

Oferta wsparcia dla osób LGBTQ oraz ich rodzin

lgbt.jpg

Prowadzimy pomoc psychologiczną oraz psychoterapię dla osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych, a także ich rodzin oraz dla osób, które nie są pewne swojej orientacji seksualnej.
Oferujemy pomoc w problemach powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną, samoakceptacją, dyskryminacją, coming outem, konfliktem w relacjach z rodziną. Praca z psychologiem może być także wsparciem dla rodziny, która ma trudności z zaakceptowaniem orientacji bliskiej osoby.

Prowadzimy także terapię par jednopłciowych, zorientowaną na pomoc w budowaniu relacji i komunikacji w związku, w pokonywaniu trudności związanych z reakcjami bliskich i otoczenia na związek osób tej samej płci. Rozmowa z psychologiem pozwala na dotarcie do źródła problemów w związku, ułatwia wzajemne zrozumienie.
Celem psychoterapii jest lepsze zrozumienie siebie i swoich potrzeb oraz wypracowanie rozwiązań problemów w atmosferze akceptacji, zrozumienia i szacunku.

Prowadząca psychoterapię - Pani Natalia Flak.

Zapraszamy do kontaktu: 508 672 724, 12 410 56 26

 

psycholog, sex-coach, psychoterapeutka

Wykształcenie i doświadczenie: 

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie  w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 

W trakcie certyfikacji na Profesjonalnego Sex-Coacha w Sex Coach U Los Angeles, międzynarodowej szkoły prowadzonej przez Dr Patti Britton – byłą prezes czołowego amerykańskiego towarzystwa seksuologicznego (AASECT). 

Absolwentka intensywnego kursu z seksuologii klinicznej „Live Training” oraz Treningu Ponownej Oceny i Restrukturyzacji Postaw wobec Seksualności (akredytacja AASECT), prowadzonych przez dr Patti Britton. 

Ukończyła pełen cykl kursów doskonalących z seksuologii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (opiekun naukowy prof. Lew Starowicz).

 

Obszar pracy oraz wykorzystywane metody

Prowadzi coaching relacji intymnych i sfery seksualnej (sex-coaching) oraz zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym. Pracuje z osobami LGBT, w języku angielskim oraz z parami w związkach międzykulturowych. 

 

Dodatkowe informacje:

Tłumaczka instruktażowych filmów seksuologicznych dla profesjonalistów oraz osób pragnących poprawić swoje życie seksualne. Współpracuje z Instytutem Pozytywnej Seksualności w Warszawie. 

 

Czym jest sex-coaching?

Sex-coaching jest profesją łączącą rzetelną wiedzę z zakresu seksuologii, edukacji seksualnej oraz coachingu.  Do sex-coacha można umówić się w celu usunięcia trudności w sferze relacji seksualnych/intymnych, a także pracy nakierowanej na urozmaicenie, rozwój, proaktywną troskę o swoje życie seksualne.  

Z jakimi trudnościami można się zgłosić?

Sex-coach zajmuje się trudnościami w obszarze: 

 - pożądania

 - orgazmu

 - erekcji

 - obrazu własnego ciała 

 - dolegliwości bólowych związanych z seksem (często we współpracy z lekarzem)

 - nawiązywania relacji 

 - problemów w relacji

Sex-coach pracuje również z osobami chcącymi rozbudować swój repertuar sztuki miłosnej, zadbać proaktywnie o seks w związku czy zainteresowanymi spróbowaniem nowych rzeczy.  

Dlaczego sex-coaching, a nie po prostu seksuologia?

Seksuologia dostarcza wiedzy i metod pracy z ludzką seksualnością (odpowiada na pytanie „co?”), a coaching sposobu na prowadzenie klienta w procesie zmiany („jak?”). Coaching uwzględnia czynniki motywacyjne i strukturyzuje rozmowę w sposób pomagający klientowi czerpać z tkwiących w nim zasobów. Jest zorientowany na cel i przyszłość, pomaga przełożyć plany na działanie. 

Sex-coaching to także holistyczne podejście do ludzkiej seksualności, integrujące ciało, emocje, umysł i aspekty duchowe oraz odejście od nadmiernej medykalizacji tej witalnej sfery funkcjonowania człowieka. Jest mocno związany z ruchem Pozytywnej Seksualności afirmującej różnorodność ekspresji ludzkiej seksualności. 

Jak wyglądają spotkania?

Praca sex-coacha podobnie jak w przypadku terapii czy coachingu odbywa się głównie za pomocą rozmowy. Ćwiczenia wymagające intymności wykonywane są przez klientów samodzielnie, np. w zaciszu ich domu, bez obecności sex-coacha. W sesji można wziąć udział indywidualnie lub z partnerem/partnerką. 

Co, jeśli problem jest natury biologicznej?

Na początku pracy zawsze zbierane są najważniejsze informacje dotyczące natury trudności/problemu. W razie potrzeby zalecane zostaje wykonanie odpowiednich badań i/lub konsultacje u danego lekarza specjalisty.  

Czym jest psychoterapia indywidualna

Psychoterapia jest formą leczenia opartą na relacji między terapeutą a...

Czytaj więcej

Terapia rodzin

Terapia rodzin (metoda pracy systemowej) to praca z osobami tworzącymi...

Czytaj więcej

Terapia par, terapia małżeńska w Krakowie, Katowicach

Terapia małżeńska lub terapia par, może pełnić różnorodne funkcje. Jedną...

Czytaj więcej

Psychoterapia grupowa

Jest to cykl regularnych spotkań grupowych, prowadzony przez co najmniej...

Czytaj więcej

Zakres stosowania psychoterapii

Zaburzenia nerwicowe – ich charakterystycznym objawem jest lęk. Zaliczyć tu...

Czytaj więcej

Rodzaje psychoterapii indywidualnej

Psychoterapeuci w naszym zespole poddają się regularnie superwizji prowadzonej przez...

Czytaj więcej